Witamina B12 spowalnia procesy starzenia się mózgu!

Niemal każdy człowiek pragnie mieć sprawny umysł, dobrą pamięć i łatwość uczenia się. Niestety bardzo często kończy się to tylko na chęciach, ponieważ ludzie, albo przez niewiedzę, albo przez ignorancję, nie podejmują działań, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na pracę mózgu. Dlatego najlepiej zmienić to już dziś i zainteresować się, w jaki sposób możemy usprawnić swój umysł i zachować go w dobrej formie.

Jednym ze sposobów jest dbanie o utrzymanie odpowiedniego poziomu witaminy B12 we krwi. Tzw. „czerwona witamina” wspiera nie tylko funkcjonowanie naszego umysłu, ale także hamuje jego starzenie się. Dowiodły tego badania dr Babak Hooshmand przeprowadzone w Centrum Badań Choroby Alzheimera w Sztokholmie.

Uszkodzenia mózgu i przyspieszone procesy jego starzenia się mają związek z podwyższonym poziomem homocysteiny, natomiast witamina B12 jest jej naturalnym pogromcą. Okazuje się także, że wzrost koncentracji homocysteiny, czyli spadek zawartości B12 w organizmie, powoduje zwiększenie ryzyka zachorowalności na chorobę Alzheimera.

Tymczasem prowadzone (do tej pory przez 60 lat) obserwacje pacjentów wykazują, że podwyższony poziom witaminy B12 w surowicy ma związek ze spowolnieniem procesu utraty mózgu (TBT: Total Brain Tissue). Co istotne poziom ten musi być utrzymywany przez odpowiednią suplementację (tu dobrze byłoby zrobić odnośnik do tego wpisu o suplementacji), ponieważ wraz ze starzeniem się organizmu, żołądek wytwarza coraz mniej tzw. czynnika wewnętrznego, niezbędnego do przyswajania tej witaminy. Jej niedobór natomiast powoduje osłabienie i obniża sprawność umysłu, powodując problemy z pamięcią, a nawet jej utratę. Objawy, które towarzyszą niedoborowi B12 to drętwienie kończyn, uczucie mrowienia, problemy z chodzeniem i utrzymaniem równowagi.

Należy pamiętać, że istotne jest także dostarczanie organizmowi innych witamin z grupy B, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, poprawiają stan zdrowia psychicznego, zapewniają dobry nastrój oraz zwiększają apetyt u dzieci i dorosłych.

Nie warto zwlekać i jak najszybciej zadbać o mózg i organizm zarówno swój, jak i swoich bliskich.  Najlepiej zrobić to pod okiem specjalistów, którzy przeprowadzą niezbędne badania i wyjaśnią, co zrobić, by zachować dobre zdrowie i samopoczucie. Program medycyny funkcjonalnej działający w Centrum Medycznym IMIcare w Krakowie pomoże Ci w utrzymaniu sprawności umysłu. Nasi specjaliści powiedzą, gdzie szukać witaminy B12 i opowiedzą szczegółowo o jej bezcennym działaniu. Taka wizyta daje również szanse na zdiagnozowanie całego organizmu, podjęcie działań zapobiegających chorobom, poprawienie możliwości psychofizycznych i pozbycie się zbędnych kilogramów czy dolegliwości bólowych.

Aby dowiedzieć się więcej możesz również udać się do lekarza medycyny rodzinnej, który odpowie na nurtujące Cię pytania.

Pamiętajmy, że leczenie i suplementacja na własną rękę mogą być bardzo szkodliwe. Najważniejszy w dążeniu do zdrowia jest kontakt ze specjalistami, którzy wiedzą, w jaki sposób Ci pomóc. Dlatego skorzystaj z usług Centrum Medycznego IMIcare w Krakowie, które zadba o Ciebie i Twoich bliskich już dziś!

~ Zespoł IMIcare

www.facebook.com/imicare

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online