Badania genetyczne DNA

Centrum Medyczne IMIcare rozszerzyło swoją ofertę o testy genetyczne i badania serologiczne. Wykorzystywana przez nas technologia – technologia sekwencjonowania następnej generacji (ang. Next Generation Sequencing – NGS) umożliwia sekwencjonowanie całych eksonów, genów, a nawet genomów w trakcie jednej analizy, z dokładnością wyższą niż 99,9% dla pojedynczej zasady, nieosiągalną dla żadnej innej metody laboratoryjnej. Dzięki proponowanym przez nas panelom w technologii NGS, diagnoza może być szybsza i bardziej skuteczna niż kiedykolwiek wcześniej. Pobieranie materiału genetycznego tylko u nas od poniedziałku do piątku w godzinach 9-11!

Oferta zawiera:

1

Wirusowe zapalenie wątroby

WZW, czyli wirusowe zapalenie wątroby, potocznie zwane „żółtaczką”, to choroba zakaźna, wywoływana przez wirusy hepatotropowe (HAV, HBV, HCV, HDV, HEV, HGV, TTV).

2

Infekcje ogólnoustrojowe

Klasyczna diagnostyka infekcji mikrobiologicznych oparta jest na systemach hodowli mikroorganizmów z krwi czy płynów ustrojowych pacjentów.

3

Infekcje dróg moczowo – płciowych

Zakażenia dróg moczowo płciowych ze względu na częstość występowania oraz znaczny wpływ na patologię rozrodu człowieka stanowią jeden z poważniejszych problemów diagnostycznych i klinicznych w położnictwie i ginekologii.

4

Infekcje dróg oddechowych

Ze względu na pełnioną funkcje w organizmie układ oddechowy jest najbardziej narażony na kontakt z patogenami środowiska zewnętrznego. Infekcje dróg oddechowych stanowią czwartą co do częstości występowania przyczynę konsultacji lekarskich.

5

Choroby i predyspozycje genetyczne

Wynik badania genetycznego nie mówi o aktualnym stanie zdrowia. Stwierdzenie obecności mutacji genetycznej nie jest równoważne z występowaniem choroby w danym momencie.

6

Badanie pokrewieństwa

Test dna na ojcostwo jest obecnie najskuteczniejszą metodą weryfikacji spornego ojcostwa. Pozwala potwierdzić lub wykluczyć pokrewieństwo dziecka oraz domniemanego ojca.

7

Diagnostyka chorób odkleszczowych metodami serologicznymi

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych diagnostyka każdej postaci klinicznej boreliozy z Lyme powinna być dwuetapowa.

8

Diagnostyka chorób odkleszczowych metodami genetycznymi

Diagnostyka molekularna oparta na metodach PCR (np. Real Time – PCR) jest testem czułym, którego głównym ograniczeniem jest trudność w doborze materiału. Według zaleceń najlepszym materiałem do badań jest biopsja ze zmian skórnych

9

Badanie kleszcza

Nawet, co trzeci kleszcz jest nosicielem patogenów wywołujących groźne choroby (borelioza, babeszjoza, bartonelloza). Wczesna diagnostyka daje największą szansę na szybkie rozpoczęcie leczenia i uniknięcia uciążliwych powikłań.

Współpracujemy z:

ul. Walerego Sławka 3, Kraków 30-653

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

Umów wizytę