Kardiolog

Lekarz kardiolog dobiera odpowiednie leczenie i metody rozwiązywania problemów kardiologicznych. 

Choroby układu krążenia są chorobami związanymi ze stylem życia i zagrożeniami cywilizacyjnymi oraz wiekiem. Centrum Medyczne IMIcare prowadzi kompleksową diagnostykę kardiologiczną obejmującą badania laboratoryjne oraz echo serca, ekg spoczynkowe i wysiłkowe, badanie holter ekg i holter RR. Wszystkie badania przeprowadzane są pod nadzorem wykwalifikowanego zespołu kardiologów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent otrzymuje niezbędne zalecenia wraz z leczeniem farmakologicznym. Pacjenci wymagający leczenia operacyjnego lub inwazyjnego są kierowani do współpracujących ośrodków medycznych.

Przykładowe zabiegi


EKG wysiłkowe - pokazuje, jak pracuje serce, gdy jest obciążone wysiłkiem fizycznym. To badanie, zwane też próbą wysiłkową, wykonuje się i u sportowców, i u osób z chorobą wieńcową czy zaburzeniami rytmu serca.

EKG spoczynkowe - badanie wykonuje się w spoczynku, pacjent leży na kozetce z nieco uniesioną górną częścią tułowia. Na jego klatce piersiowej oraz na kończynach dolnych i górnych umieszczane są elektrody. Pod elektrody nakłada się żel, którego celem jest zmniejszenie oporu skóry. Zapis trwa z reguły kilka minut.

Badanie Holter EKG - wykonywane jest aby ocenić aktywność elektryczną serca w ciągu całej doby.

Badanie Holter RR - pomiar ten wykonuje się w celu ustalenia, z jaką siłą krew napiera na ściany tętnic w ciągu 24 godzin.

Echokardiografia - nazywana też echem serca. Jest to badanie USG serca, które pozwala ocenić budowę i prawidłowość pracy narządu. Wykonuje się je w przypadku choroby wieńcowej, zawału serca, wady serca, niewydolności serca, długotrwałego nadciśnienia tętniczego, choroby osierdzia (ocena, czy w worku osierdziowym nie ma płynu), po wszczepieniu sztucznych zastawek, a także w przypadku istnienia chorób aorty oraz nadciśnienia płucnego.

Konsultacja kardiologiczna - jest to specjalistyczna konsultacja lekarza kardiologa.

Rehabilitacja kardiologiczna - autorski program rehabilitacyjny, skierowany do osób z rozpoznanymi schorzeniami układu krążenia oraz dla osób pragnących wytrenować swoje serce i poprawić kondycję oraz wytrzymałość fizyczną pod nadzorem lekarza.

Centrum Medyczne IMIcare prowadzi program kardiologiczny nadzorowany przez prof. dr hab. med Mieczysława Pasowicza działający na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia pacjentów.

Umów wizytę telefonicznie pod numerem: 12 254 61 20 lub wypełnij formularz w wizytówce lekarza, a my oddzwonimy.

Umów wizytę

prof. dr hab. med. Mieczysław Pasowicz

prof. dr hab. med. Mieczysław Pasowicz

Prof dr hab. med. Mieczysław Pasowicz FACC, FESC, Absolwent Collegium Medicum UJ (1983r.), posiada specjalizację z kardiologii, radiodiagnostyki i chorób wewnętrznych.

Umów wizytę