Diagnostyka i Leczenie Bezdechu Sennego w Centrum Medycznym IMIcare

Sen stanowi 1/3 naszego życia i jest niezbędnym warunkiem odpoczynku dla wszystkich organizmów. Zaburzenia snu, takie jak bezdech senny, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Centrum Medyczne IMIcare oferuje kompleksową diagnostykę i leczenie bezdechu sennego, przy użyciu nowoczesnych urządzeń poligraficznych i polisomnograficznych.

Objawy Bezdechu Sennego

Jeśli doświadczasz takich objawów jak chrapanie, nadmierna senność w ciągu dnia, duszności, częste korzystanie z toalety w nocy, problemy z koncentracją, nadwagę lub problemy kardiologiczne, warto sprawdzić, czy dotyczy Cię bezdech senny. W Centrum Medycznym IMIcare możesz skorzystać z testów STOP-BANG oraz Skali Senności Epwortha, które pomogą Ci ocenić ryzyko wystąpienia zaburzenia.

Diagnostyka Bezdechu Sennego

W Centrum Medycznym IMIcare oferujemy badanie poligraficzne (NOX T3, NOX A1) oraz badanie polisomnograficzne. W przypadku poligrafii, urządzenie zostaje wypożyczone do domu, a badanie obejmuje konsultację lekarza specjalisty. Po zdiagnozowaniu bezdechu sennego, możliwe jest przeprowadzenie próby terapeutycznej CPAP (miareczkowanie) oraz wypożyczenie odpowiedniego sprzętu do leczenia.

Cennik Badania Bezdechu Sennego

 • Badanie bezdechu sennego OBS – poligrafia: 400 zł
 • Próba terapeutyczna – miareczkowanie: 340 zł
 • Wypożyczenie AutoCPAP – test sprzętu: 150 zł
 • Wypożyczenie Vauto – test sprzętu: 200 zł

Diagnostyka i leczenie bezdechu sennego w Centrum Medyczne IMIcare

Sen stanowi 1/3 naszego życia i jest niezbędnym warunkiem odpoczynku dla wszystkich organizmów. Bezdech senny to poważne zaburzenie, które może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. W Centrum Medyczne IMIcare, zlokalizowanym przy ul. Zabłocie 25 lok. 4, oferujemy kompleksowe badania i leczenie bezdechu sennego.

Objawy bezdechu sennego

Jeśli zauważasz u siebie następujące objawy, warto rozważyć badanie na bezdech senny:

 • chrapanie
 • dzienne uczucie senności
 • niespokojny i przerywany sen
 • częste budzenie się w nocy w celu skorzystania z toalety
 • nadwaga
 • duszności
 • problemy kardiologiczne

Badanie bezdechu sennego w Centrum Medyczne IMIcare

W naszym centrum oferujemy badanie na nowoczesnym sprzęcie poligraficznym NOX T3 oraz NOX A1, który zostaje Ci wypożyczony do domu. Badanie obejmuje również konsultację lekarza specjalisty, który oceni Twoje wyniki i zleci dalszą terapię.

Możemy pomóc Ci w zdiagnozowaniu i leczeniu zaburzeń oddychania podczas snu. Aby umówić się na badanie, zadzwoń na numer 12 352 31 50.

Cennik badania bezdechu sennego

Badanie bezdechu sennego w Centrum Medyczne IMIcare kosztuje 400zł. W cenę wliczone jest podpięcie sprzętu do badania, wypożyczenie urządzenia na 1 noc, opracowanie wyników badania przez lekarza specjalistę oraz wizyta telemedyczna lub wizyta na miejscu.

Terapia bezdechu sennego

W przypadku wykrycia bezdechu sennego, przeprowadzamy próbę terapeutyczną CPAP (miareczkowanie) – dopasowanie aparatu i maski oraz wypożyczenie sprzętu ResMed AirSense10 Autoset, AirSense10 Autoset ForHer dedykowanego specjalnie dla kobiet oraz AirCurve10 Vauto. Następnie przedstawiamy plan terapii oraz pomagamy w doborze najlepszego aparatu i maski, które możesz zakupić korzystając z pełnego dofinansowania NFZ.

W przypadku osób z orzeczeniem niepełnosprawności, pomożemy w uz yskaniu dofinansowania na zakup sprzętu i koniecznych akcesoriów, takich jak maski, filtry czy rury. Nasz zespół terapeutów będzie monitorował postęp Twojej terapii i dostosowywał ustawienia aparatu, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe leczenie.

Wsparcie i edukacja pacjentów

W Centrum Medyczne IMIcare zależy nam na edukacji pacjentów oraz oferowaniu wsparcia podczas terapii. Organizujemy regularne spotkania dla pacjentów z bezdechem sennym, gdzie można zdobyć informacje na temat terapii, wymienić się doświadczeniami oraz uzyskać porady od lekarzy specjalistów i terapeutów. Dbamy również o aktualizację wiedzy naszego zespołu i śledzenie najnowszych badań w dziedzinie medycyny snu.

Współpraca z innymi specjalistami

Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi specjalistami w dziedzinie medycyny snu oraz lekarzami pierwszego kontaktu, kardiologami, laryngologami, endokrynologami czy dentystami. Wspólnie dążymy do skutecznego leczenia zaburzeń snu i poprawy jakości życia naszych pacjentów.

Jeśli cierpisz na bezdech senny lub masz podejrzenia, że może Cię dotyczyć, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasz zespół specjalistów chętnie pomoże Ci w diagnozie, leczeniu oraz monitorowaniu Twojego stanu zdrowia.

Zadzwoń na numer 12 352 31 50 lub odwiedź nas w Centrum Medyczne IMIcare przy ul. Zabłocie 25 lok. 4, aby umówić się na badanie oraz konsultację z lekarzem specjalistą.

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

12-352-31-50