Czym zajmuje się ortopeda?

Lekarz ortopeda specjalizuje się w rozpoznawaniu chorób narządu ruchu, stawów, mięśni i więzadeł.

Ortopeda Kraków

Oto schorzenia najczęściej wykrywane u chorych:

  • choroby i wady wrodzone układu kostno-stawowego (wysokie ustawienie łopatki, odwrócona stopa wrodzona, stopa końsko-szpotawa lub wydrążona),
  • zmiany pourazowe (złamania zamknięte i otwarte, skręcenia, zwichnięcia),
  • choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, bioder, kolan, rąk),
  • choroby stawów (gorączka reumatyczna, reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa),
  • choroby metaboliczne tkanki kostnej (osteoporoza),
  • nowotwory – pierwotne i przerzutowe łagodne i złośliwe (kostniak, wyrośl chrzęstno-kostna, mięsak, szkliwiak).

Ortopeda zajmuje się schorzeniami w obrębie bioder, kolan, barków, łokci, kręgosłupa, stóp i nerwów. W Centrum Medycznym IMIcare w Krakowie wykonywane jest także badanie USG narządu ruchu.

Osoby zainteresowanie możliwością skonsultowania się z lekarzem ortopedą prywatnie zachęcamy do wizyty w Centrum Medycznym IMIcare w Krakowie.

Nawet pozornie niewielki uraz może utrudnić poruszanie się lub całkowicie unieruchomić na długi czas. Powrót do normalnego funkcjonowania po kontuzjach także nie bywa łatwy. Często wymagana jest odpowiednia rehabilitacja oraz wsparcie specjalistów.

Jeżeli odczuwacie Państwo skutki przebytego niedawno urazu lub zmagacie się z objawami zwyrodnień układu ruchu, zapraszamy na konsultacje ortopedyczne do specjalistów IMIcare.

Lekarz ortopeda prywatnie

Specjaliści Ortopedii i Traumatologii są do Państwa dyspozycji oferując swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe oraz kompleksową opiekę.

Z kolei przy wszelkich schorzeniach kręgosłupa i dolegliwościach z nimi związanych zapraszamy na prywatną konsultację z fizjoterapeutą, którego wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie gwarantuje trafną diagnozę.

Ortopeda w CM IMIcare

W ramach świadczeń ortopedycznych możecie Państwo liczyć na naszą pomoc m.in. w schorzeniach i bólach kręgosłupa, przy stanach zwyrodnieniowych stawu kolanowego czy biodrowego,  ale także np.

  • w przypadku zdiagnozowania zespołu cieśni nadgarstka
  • czy chorobach stawu skokowego.

Każda wizyta u lekarza jest stresująca. Dlatego nasi specjaliści oraz personel tworzą przyjazną atmosferę, zapewniając odpowiednie podejście do pacjenta, wykazując zrozumienie dla jego sytuacji oraz dokładnie omawiając problem, z jakim się mierzy.

Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką w Krakowie w celu umówienia dogodnego terminu wizyty u ortopedy

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

12-352-31-50