Pakiet Ortopedyczny

W Centrum Medycznym IMIcare znajdą Państwo szeroką ofertę specjalistów, pracuje u nas między innymi lekarz dr. Michał Starmach, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Lekarskim w Krakowie, który specjalizuje się w ortopedii i traumatologii czyli rozpoznawaniu chorób i leczeniu narządów ruchu, stawów, mięśni i więzadeł, a także problemów dotyczących bioder, cieśni nadgarstka, chorób stawu skokowego oraz leczeniu uszkodzeń i zmian pourazowych.

Ortopedia to bardzo obszerna specjalizacja, ściśle związana z traumatologią, obejmująca wiele schorzeń, zajmująca się również wadami postawy, stanami zapalnymi oraz zakażeniami kości i stawów, chorobami układu mięśniowego, uszkodzeniami nerwów obwodowych czy chorobami genetycznymi. Wady narządów ruchu mogą powstać praktycznie w każdym momencie zarówno w życiu płodowym, jak również można je nabywać przez przez całe życie. Traumatologia obejmuje rozpoznanie i leczenie urazów narządu ruchu, takich jak: złamania, skręcenia, zwichnięcia i urazy tkanek miękkich (skóra, mięśnie, ścięgna i więzadła).

Ważnym elementem badań prowadzonych w celu rozpoznania różnego rodzaju patologii ortopedycznych jest usg ortopedyczne. To badanie jest bezbolesne oraz zupełnie nieszkodliwe dla pacjenta, może być również powtarzane bez negatywnych skutków. Jest stosowane zarówno podczas przewlekłych objawów (np. ból) oraz zaraz po doznaniu urazu. Najczęściej wykonuje się usg stawu kolanowego, łokciowego, ramiennego, skokowego oraz biodrowego. Badanie pozwala zbadać tkanki miękkie, czyli mięśniowe, stawowe i więzadłowe oraz zobaczyć ewentualne guzki i zbiorniki płynu, sprawdzić powierzchnie stawowe oraz sąsiadujące węzły chłonne. Ultrasonografia (usg) odgrywa ważną rolę zarówno w diagnostyce pacjenta, jak również jest bardzo pomocna w wielu zabiegach ortopedycznych.

W przypadku usg ortopedycznego nie jest konieczne żadne specjalne przygotowanie przed badaniem. Badanie trwa krótko, zazwyczaj kilkanaście minut. Ocena struktur odbywa się w czasie badania. W Centrum Medycznym IMIcare oferujemy pakiet ortopedyczny w postaci konsultacji lekarskiej oraz wykonania usg ortopedycznego.

Umów wizytę telefonicznie pod numerem: 12-352-31-50 lub zarejestruj się online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

12-352-31-50