Jesteś po zawale? Zadbaj o swoje serce!

Wydawnictwo Interaktywne Medutools oraz Instytut Medycyny Innowacyjnej – Centrum Medyczne IMIcare mają zaszczyt zaprosić Państwa na inaugurację współpracy, która odbędzie się 26 maja 2015 roku o godzinie 16:00 w Centrum Medycznym IMIcare, przy ul. Walerego Sławka 3.

Nasza współpraca dotyczy innowacyjnego programu rehabilitacyjnego wspomaganego najnowocześniejszym oprogramowaniem na urządzenia mobilne do zdalnego monitorowania i nadzorowania pacjentów rehabilitujących się po zawale serca.
W trakcie inauguracji prof. dr hab. Mieczysław Pasowicz opowie o problemie rehabilitacji kardiologicznej, a następnie zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania do rehabilitacji pozawałowej dla pacjentów.

Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Umiera co druga osoba. Jednak ze względu na dynamiczny rozwój inwazyjnych metod leczenia ostrych zespołów wieńcowych szanse przeżycia wzrastają. Rocznie z powodu zawału serca hospitalizowanych jest około 90 tysięcy Polaków, ale w ciągu roku od dnia wypisu wciąż umiera co 10. chory. Wynika to wprost z braków w systemie rehabilitacji i wtórnej prewencji.

Według Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego wszyscy pacjenci po zawale powinni uczestniczyć w programie rehabilitacji kardiologicznej. Obejmuje on zmianę stylu życia i planowanie częstości przyjmowania przepisanych leków. Jego elementem są również odpowiednio dobrane ćwiczenia. Jednak tylko co 5-ty pacjent w Polsce po wyjściu ze szpitala otrzymuje odpowiednie wsparcie i korzysta z rehabilitacji. Jeszcze mniejsza grupa przechodzi do III etapu rehabilitacji, który należy kontynuować do końca życia, również w warunkach domowych.

W celu poprawy jakości opieki medycznej w zakresie rehabilitacji kardiologicznej i wtórnej prewencji Centrum Medyczne IMIcare wraz z Wydawnictwem Interaktywnym Medutools pracowały innowacyjny program rehabilitacji kardiologicznej z wykorzystaniem medycznej aplikacji mobilnej MeduFit oraz urządzenia Checkme Pro.

Aplikacja zawiera dedykowane zestawy ćwiczeń: obejmują one trening dynamiczny, angażują naprzemienne grupy mięśni. Równie ważne co ćwiczenia oddechowe oraz relaksacyjne. MeduFit zapewnia zróżnicowanie rehabilitacji i jej dostosowanie do możliwości chorego. Jednocześnie aplikacja wspiera pacjenta w decyzjach dietetycznych, przypomina o konieczności wykonania ćwiczeń czy przyjęcia leków.

Zintegrowanie ambulatoryjnej rehabilitacji kardiologicznej z aplikacją mobilną wspierającą ten proces daje pacjentowi możliwość płynnego przejścia w tryb rehabilitacji domowej, pozwala wypracować osobiste programy treningowe. Zwiększa także prawdopodobieństwo i skuteczność kontynuowania rehabilitacji – pod okiem aplikacji i fizjoterapuety lub lekarza!

unnamed (1)

Współpracujemy z:

ul. Walerego Sławka 3, Kraków 30-653

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

Umów wizytę