Jeśli ukąsił Cię kleszcz, to istnieje ryzyko, że zaraził Cię jedna z groźnych chorób odkleszczowych takich jak: borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu (KZM), ludzka anaplazmoza granulocytarna, babeszjoza (piroplazmoza). Jeśli nie wysłałeś kleszcza do badania, powinieneś natychmiast przebadać się na obecność tych chorób i wykonać test na boreliozę techniką Real- Time PCR – najlepiej PEŁNY PANEL INFEKCJI ODKLESZCZOWYCH. Jest to najbardziej skuteczna metoda w wykrywaniu chorób przenoszonych przez kleszcze.

Takie badanie pozwoli stwierdzić, czy zachorowałeś na boreliozę, czy ugryzienie nie było groźne. Lekarz, który otrzyma wyniki takiego testu, będzie miał ułatwione zadanie w precyzyjnym doborze odpowiednią metodę leczenia. Pozwoli to na uniknięcie powikłań i stosowanie leków, które nie będą skuteczne. Brak precyzyjnych wyników bardzo często powoduje, że lekarz prowadzi “nietrafioną” kurację antybiotykowa, która niepotrzebnie osłabia Twój organizm.

Diagnostyka boreliozy i innych chorób odkleszczowych oparta na metodach PCR (np. Real Time – PCR) jest testem czułym, którego głównym ograniczeniem jest trudność w doborze materiału. Według zaleceń najlepszym materiałem do badań jest biopsja ze zmian skórnych.

Do badań dopuszcza się analizę z płynów ustrojowych takich jak: mocz, krew, czy płyn mózgowo – rdzeniowy. Należy jednak pamiętać, iż prawdopodobieństwo wykrycia bakterii Borrelia w płynach ustrojowych jest mniejsze z uwagi na rzadszą obecność tego patogenu w analizowanej próbie.

Oferta usług obejmuje badania z kategorii RUO (Research Use Only) przeznaczone do celów badawczych, których wynik ma charakter informacyjny i nie posiada statusu badania diagnostycznego.

Jeśli jesteś zainteresowany badaniem zostaw swoje dane lub skontaktuj się z nami telefonicznie 12 352 31 50

[contact-form-7 id=”3822″]

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

12-352-31-50