Celem tego programu jest indywidualna optymalizacja każdego, mającego znaczenie czynnika, biorąc pod uwagę predyspozycje genetyczne, a tym samym osiągnięcie optymalnej wydolności sportowej. Sport sensor bada więc mutacje genetyczne odpowiadające za budowę ciała, co ma znaczący wpływ na siłę i wytrzymałość komórek mięśniowych. Z tego względu, niektóre genotypy mają zdolność do szybkiej reakcji i wytwarzania dużej siły (duże i grube komórki), podczas gdy komórki mięśniowe innych są słabsze i reagują wolniej, jednak ze względu na sprawniejsze krążenie nadają się świetnie do uprawiania sportów wytrzymałościowych.

Geny decydują również o indywidualnych różnicach dotyczących zdolności do przyswajania witamin i mikroelementów, reakcji na określone składniki pokarmowe oraz zdolności do usuwania zanieczyszczeń, które obniżają wydolność. Dzięki analizie ponad 52 mutacji genetycznych jesteśmy w stanie wykryć niedobory metabolizmu (które mogą wpływać na stan zdrowia i wyniki sportowe), a także zneutralizować ich wpływ. Analizie zostaje także poddane zapotrzebowanie na składniki odżywcze, które zapewniają organizmowi tak szeroko pojętą ochronę. Pozwala to na skonstruowanie odpowiedniej, „szytej na miarę” suplementacji, ważnej dla każdego wyczynowego sportowca. Kolejnym aspektem decydującym o sukcesach sportowych jest odpowiednia dieta i dobór właściwych składników pokarmowych. Dlatego różne dyscypliny sportu wymagają odmiennej dystrybucji kalorii dla uzyskania optymalnej wydolności. W ramach tego programu dokonana zostaje modyfikacja diety, aby w jak najlepszym stopniu odpowiadała wymaganiom organizmu i uprawianej dyscypliny w zakresie dystrybucji kalorii.

Badania naukowe wykazały, że sportowcy mają pięciokrotnie większą szansę na zakwalifikowanie się do udziału w Olimpiadzie lub Pucharze Świata, jeżeli uprawiają sport dostosowany do swojego profilu genetycznego. Analiza genetyczna pozwala zatem określić genetyczne predyspozycje do sportów siłowych lub wytrzymałościowych i odpowiednio pokierować swoją karierą sportową.

Jeśli jesteś zainteresowany badaniem zostaw swoje dane lub skontaktuj się z nami telefonicznie 12 352 31 50

[contact-form-7 id=”3822″]

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

12-352-31-50