Klasyczna diagnostyka infekcji mikrobiologicznych oparta jest na systemach hodowli mikroorganizmów z krwi czy płynów ustrojowych pacjentów.

Metody te posiadają jednak cały szereg wad, które ograniczają możliwości ich skutecznego wykorzystania w codziennej praktyce lekarskiej. Do podstawowych wad metod klasycznej diagnostyki infekcji należą m.in. długi czas oczekiwania na wyniki, niska czułość i specyficzność, zwłaszcza po włączeniu leczenia antybiotykowego u pacjentów oraz w przypadkach, gdy mikroorganizm sprawczy infekcji jest trudny w hodowli.

Nowoczesna diagnostyka molekularna proponuje nowe rozwiązania, których celem jest wsparcie lekarzy w szybkim i trafnym podejmowaniu decyzji terapeutycznych. Diagnostyka infekcji za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) jest niezwykle skuteczna, metoda ta posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania w diagnostyce laboratoryjnej, zwłaszcza w sytuacjach, gdy niezbędny jest krótki czas uzyskania wyników i wysoka specyficzność badania, lub gdy diagnozowane mikroorganizmy są trudne w hodowli.

Pobieranie materiału genetycznego tylko u nas od poniedziałku do piątku w godzinach 9-11!

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

12-352-31-50