Osteoporoza jest chorobą kości. W jej wyniku tracą one masę i wytrzymałość, przez co stają się bardziej kruche i łamliwe. Nawet w procesie prawidłowego rozwoju, prawdopodobieństwo złamań kości rośnie z wiekiem. Kości osiągają najwyższą wytrzymałość ok. 30 r.ż., i w późniejszym okresie ich masa umiarkowanie spada. Jednakże, niektóre cechy genetyczne prowadzą do obniżenia ich wytrzymałości, wzrostu ryzyka osteoporozy i złamań, szczególnie bioder, przedramion i kręgów. Około 80% przypadków osteoporozy występuje u kobiet po menopauzie, głównie z tego powodu, że organizm przestaje produkować hormon chroniący kości – estrogen. Mimo, że na osteoporozę chorują częściej kobiety, mężczyzn ona również dotyka, szczególnie w przypadku wystąpienia czynników ryzyka, takich jak zła dieta, i niezdrowy styl życia.

Jeśli choroba zostanie zdiagnozowana późno , leczenia polega na zapobieganiu urazom i możliwie jak najskuteczniejszym podnoszeniu gęstości kości. Jednak najlepszą obroną przed osteoporozą jest i pozostanie profilaktyka. Im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym szybciej możesz podjąć działania przeciwdziałające obniżeniu jakości tkanki kostnej.

Badanie genetyczne pod kątem osteoporozy daje możliwość wdrożenia odpowiedniej profilaktyki, a jeśli pacjenta dotknęła już choroba, istnieje możliwość wyboru odpowiedniego planu leczenia, idealnie dopasowanego do profilu genetycznego, co ma znaczący, pozytywny wpływ na przebieg powrotu do zdrowia.

[contact-form-7 id=”3822″]

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online

12-352-31-50