Choroba zapalna żołądka i jelit to przewlekłe i postępujące schorzenie. Nieprawidłowa reakcja odpornościowa powoduje powstanie, w wielu miejscach, stanu zapalnego jelit. Wiąże się to z uciążliwymi biegunkami i skurczami. Objawy najczęściej występują między 16 a 35 rokiem życia.

Choroba Leśniowskiego-­‐Crohna ma zwykle charakter przerywany, z okresami remisji występującymi na zmianę, z okresami występowania intensywnych objawów. Jednakże w pewnych przypadkach choroba ta może być przewlekle aktywna, znacznie utrudniając codzienne życie, dlatego prawidłowa diagnoza jest tak istotna.

Geny mają znaczący wpływ na indywidualne ryzyko wystąpienia choroby Leśniowskiego-­‐Crohna i wrzodziejącego zapalenia okrężnicy. I choć w chwili obecnej nie ma możliwości całkowitego wyeliminowania powstania choroby, to analiza genetyczna daje możliwość jej wykrycia, a tym samym szybkiego wdrożenia planu leczniczego, który złagodzi i zminimalizuje uciążliwe i ciężkie objawy schorzenia.

Dzięki badaniu jest możliwa eliminacja czynników zaostrzających przebieg schorzenia, przez co jakość życia chorego widocznie i odczuwalnie się poprawia. Lepsze zrozumienie choroby może doprowadzić do skuteczniejszych metod leczenia – w tym zapobiegnięciu dalszym atakom choroby i leczeniu powikłań.

[contact-form-7 id=”3822″]

ul. Zabłocie 25 lokal 4, Kraków 30-701

Umów wizytę

Umów wizytę

12-352-31-50

Napisz do nas

Napisz do nas

kontakt@imicare.pl

Rejestracja online

Rejestracja online

Umów wizytę online