Cierpisz na bóle kręgosłupa, reumatyczne, stawów lub inne? Odczuwasz napięcia mięśniowe?

Chcesz poprawić stan swojego zdrowia i kondycję?

Centrum Medyczne IMIcare ma bardzo bogatą ofertę. Planujemy indywidualną terapię dopasowaną do potrzeb pacjentów. Znamy przypadki pacjentów, którym terapia poprawiła jakość życia.

W ofercie znajdziesz m.in.: elektroterapię, jonoforezę, gimnastykę usprawniającą, kinezyterapię, laser biostymulacyjny i wysokoenergetyczny, magnetoterapię, masaże, presoterapię, trakcję kręgosłupa, ultradźwięki oraz wszystkie zabiegi opisane poniżej.

W centrum IMIcare prowadzimy rehabilitację po zabiegach operacyjnych, po zawale serca i udarze oraz rehabilitację powypadkową. Realizujemy programy rehabilitacyjne dla firm zapewniając poprawę funkcji narządu ruchu i kręgosłupa, leczenie otyłości i zapobieganie zawałowi serca.

Sprawdź, czy któryś zabieg jest dla Ciebie.

 • Fala uderzeniowa – uruchomi procesy leczenia oraz regeneracji ścięgien i tkanki miękkiej. Wyeliminuje ból, przyspieszy gojenie, przywróci mobilność.

 • Terapia laserem – wysokoenergetyczny laser HIL pobudzi regenerację tkanek i ich gojenie się dogłębnie, bo na poziomie komórkowym.

 • Masaże – pakiet masaży centryfugalnych, segmentalnych, sportowych, limfatycznych lub klasycznych – wybór należy do Ciebie.

 • Presoterapia – pobudzi układ żylny i limfatyczny, oczyści i odżywi organizm. Zalecana do leczenia m.in. obrzęków żylnych i limfatycznych czy cellulitu.

 • Trakcja kręgosłupa – wskazaniem do mechanicznej trakcji kręgosłupa wykonywanej na specjalnym urządzeniu jest niewielkie przemieszczenie jądra miażdżystego.

 • Kinesiotaping – aplikacja elastycznego plastra, o parametrach zbliżonych do właściwości ludzkiej skóry, na określoną część ciała, przy schorzeniach ortopedycznych, mięśniowych, itp.

Pacjencie, w IMIcare znajdziesz specjalistyczne programy, które pozwolą Ci nie tylko poradzić sobie z następstwami choroby, ale także wzmocnić i usprawnić ciało w sposób dodatkowy, oprócz typowej rehabilitacji.

Zajęcia trwają ok. 50 minut, w małych (2-­3 os.) grupkach, pod ścisłym nadzorem fizjoterapeuty, dzięki czemu poczujesz się bardziej komfortowo. Oprócz tego, podczas ćwiczeń zapewnimy Ci dostęp do lekarza dyżurnego, który w razie potrzeby udzieli niezbędnej pomocy.

 • Neurofitness­ – niezwykłe połączenie specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej z elementami fitnessu. Podczas 50 minutowych zajęć poprawisz sprawność fizyczną, a także koordynację, siłę i równowagę, która mogła zostać osłabiona np. w wyniku udaru. Ćwiczenia te są dla osób po przebytym udarze, cierpiącym na choroby neurologiczne takie jak: Stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, choroba Parkinsona, choroby neurodegeneracyjne.

 • Kardiofitness­ – zajęcia prowadzą wykwalifikowani fizjoterapeuci, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Ich celem jest przede wszystkim poprawa kondycji, ale także ogólnej wydolności i sprawności organizmu. Mała grupa uczestników pozwala na indywidualne podejście. Ćwiczenia dedykowane są m.in. osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, zmiany miażdżycowe, chorobę niedokrwienną serca, niewydolność krążenia, po przebytym zawale serca, przebyta operacja kardiochirurgiczna, z wszczepionym rozrusznikiem serca.

 • Ortofitness­ – to połączenie specjalistycznej rehabilitacji ortopedycznej z elementami fitnessu. Zajęcia trwają 50 minut, w czasie których pacjenci poprawiają ogólną sprawność fizyczną oraz zmniejszają dolegliwości bólowe związane z różnego rodzaju chorobami czy przebytymi urazami. Ćwiczenia dedykowane są dla osób po urazach sportowych i komunikacyjnych, a także cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i inne choroby układu mięśniowo­szkieletowego.

 • Diabetes Gym­ – połączenie specjalistycznej rehabilitacji dla chorych z cukrzycą z elementami fitness. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów i lekarzy, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Zarówno przed i po zajęciach wykonany będzie pomiar glukozy we krwi, dzięki czemu zapewnimy bezpieczeństwo i komfort dla pacjenta.

 • Uro Gym­ – zajęcia skierowane głównie do kobiet, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Podczas ćwiczeń skupiamy się przede wszystkim na wzmocnieniu mięśni dna miednicy, ale także na ogólnym wzmocnieniu ciała.